Одесити у вишиванках створили живий ланцюг, обігнувши Морвокзал

У рамках Вишиванкового фестивалю вже традиційно одесити та гості міста взяли участь у фіксації рекорду вишиванок в Україні. Цього року кількість учасників сягла відмітки у 2 464 особи. Минулого року до акції долучилася 3 351 особа.


«Зменшення кількості учасників ланцюгу — це не поганий знак. У минулих роках Україна знаходилася під загрозою військового конфлікту, мешканцям необхідно було відстоювати та захищати своє місто. Участь у Вишиванковому ланцюзі стала одним із способів захисту. Сьогодні люди почувають себе у безпеці, в них немає необхідності покинути свої справи й шикуватися стіною на Потьомкінських сходах. Тепер вони мають змогу спокійно гуляти Приморським бульваром у вільний час, а участь у ланцюзі переростає у міцну сімейну традицію найактивніших відвідувачів фестивалю», — зазначає засновник фестивалю Олексій Чорний.


Голова оргкомітету Вишиванкового фестивалю Наталя Мажарова коментує результати так:


«Звісно, ми трохи засмучені, але, з іншого боку, сьогоднішній результат — ознака стабільності й того, що одеситам вже не потрібно в черговий раз доводити, що Одеса — українське місто. Містяни знають про цю акцію, люблять її та з радістю приходять на фестиваль. Під час побудови ланцюгу деякі учасники, дізнавшися про результати, були ладні пройти реєстрацію вдруге, аби побити рекорд. Це найкраще визнання для нас».


Дюк примірив нову вишиванку з морським орнаментом й отримав перший номер у Вишиванковому ланцюзі, а останній дістався координатору акції Оксані Щербині. Цьогоріч організатори повернулися до традиційної концепції побудови ланцюгу — він розтягнувся від Дюка до Морвокзалу й повернувся назад.


Поки інші учасники проходили реєстрацію, ті, хто вже зайняв своє місце у ланцюзі, співали українських пісень й робили яскраві пам’ятні фото. Учасники ланцюгу долучали до акції навіть своїх хатніх улюбленців. Після фіксації рекорду організатори розіграли призи від компанії «Київстар» — офіційного партнера акції.

Слідкуйте за новинами у соц. мережах: