Мистецька акція «Дерево життя Одещини»
ЧAС ТА МICЦЕ
11:00 — 17:00

До відзначення 30-річчя Незалежності України обласна виставка «МОЯ ОДЕЩИНА»

Історія здобуття Україною незалежності надзвичайно складна і довга, і знати її – це наш обов’язок. Тому метою виставки є ознайомлення відвідувачів з художніми роботами, які передають не тільки досконалу техніку виконання, але й розповідають про красу та велич нашої держави, зокрема Одещини.

‼️

за участі 30 художників та майстрів Одеського краю, які представлятимуть кращі роботи в художньому напрямку, декоративно-прикладному, фотомистецтві.Такі різні, але однаково особливі… З покон – віків красоти рідної Одещини для митців були осередком натхнення. Зображені мрійливими пензлями художників, виліплені магічними руками керамістів, соломинкою до соломинки в’юнким переплетінням перетворені майстром у павуків та янголів залишаються в пам’яті та викликають високі почуття співпереживання, ніжності, трепету та любові. Обласкані сонцем, вітром, землею і небом мистецькі образи творчості народного генія детально передають атмосферність нашого краю. Її невичерпні народні джерела, що передаються з покоління до покоління у неперевершеному живописі, у виготовленні глиняних іграшок, славнозвісному соломо плетінні та багато інших скарбів народного ремесла, що ніби гілочка до гілочки виростають у міцне й величне дерево роду.

Родзинкою заходу стане інтерактивний розпис панно «Дерево життя Одещини». Проект започатковано Одеським обласним центром української культури до відзначення 30-річчя Незалежності України. Автором ідеї є директор ООЦУК Валентина Вітос. До розпису долучилися мистецька спільнота Одещини, відомі художники та народні майстри (кер. та авт.ескізу Лариса Дем’янишина, член НСХУ, лауреат премії ім. Р. Палецького 2021 року, в номінації «Народне малярство»). В рамках виставки до уваги відвідувачів буде також представлена концертна програма: «Велич нації», за участі солістів та колективів ООЦУК, в якій прозвучать тематичні музичні, поетичні авторські твори, присвячені знаменній події незалежності нашої держави. Зберегти незалежність, збудувати міцну державу – наш святий обов’язок перед пращурами, які були корінням величного родового дерева українців, джерелом української державності, які залишили нам у спадок любов та шану до слова, пісні, ремесел, взагалі до усієї нематеріальної культурної спадщини, вивірену часом і випробуваннями, в якій й дотепер збереглися кращі риси народної душі, національного характеру. Запрошуємо всіх бажаючих та сподіваємось, що виставка викличе живий інтерес та зацікавленість до творчості сучасних майстрів як у Одеситів, так і у гостей міста, додасть наснаги та зміцнить дух національної приналежності!